Naše spokojené miminko

Vítáme vás na stránkách Michálka a jeho maminky

Kalendář

Statistika

Michálkův měsíčník

další fotečky našeho zlatíčka najdete na

http://fotoalba.centrum.cz/venikweber

První narozeniny:)
Jojo už jsem oslavil své první narozeniny a že to byla velká sláva:)Oslavy byly celkem tři a těch hraček no spousta.Sotva se doma vejdeme.
Ještě nechodím úplně sám,ale od křesla ke křeslu si přejdu s přehledem,občas si udělám nějakou tu bouli,ale to asi každý co:)
Zvířátka poznávám a dokonce si i na ně ukážu.Nejraději mám pejsky a tady u nás jich běhá spousta,tak pořád dělám hafhaf:)
K narozkám jsem dostal tříkolku a moc mě to na ní baví.Statečně se držím a koukám se okolo.Zajímají mě stromy,lidi,zvířátka.
Z hraček mám nejraději knížky,už mám 4 plné říkanek a zvířátek.
Začal jsem papat k obědu dva chody,teď jím jako otesánek,prý je to dobře mám 8,20kg a 75cm jsem trošku drobnější,ale mamka je ráda prý budu alespoň dýl miminko.

Mamka mě stále kojí,já se toho nějak nehodlám, zatím ,vzdát:)Spím už jen po obědě a dělá mi potíže večer usnout sám,mamka nebo táta mě musí uspat písničkou nebo pohádkou.

Toto letí,přijde mi to jako nedávno co se koblížek narodil a jemu už za měsíc bude rok.
11.měsíc byl plný novot ,ale i nespavosti a vztekání.Objevil totiž novou zbraň na maminku,vztekání.Když mu nejsem po vůli,když mu nedám co on právě chce tak se vzteká až se zalyká.Do desátého měsíce krásně usínal,jenže v tomto měsíci se naučil rychle posadit,byl zvyklý usínat na bříšku ,ale teď už to nejde,jakmile ho položím tak hned sedí.Musíme ho chodit uspávat,což je někdy dost o nervy,vyzpívám celý svůj repertoár,ale kdepak,jakmile přestanu hladit a zpívat začne plakat.Musí se naučit usínat na zádech a to mu dá asi nějakou práci.
Konečně se naučil lézt,období kdy jsem ho posadila a našla kde jsem ho nechala je pryč.Už si nedám v klidu kafe a ani nemůžu bez jeho asistence na wc,protože hned stojí u stolku s TV a strká prstíky do videa.Když řeknu důrazně ne,ohrne rtíky do vzteku a prstíky zarazí ještě hlouběji
Stojí,běhá kolem nábytku a už se i pouští,babičky a dědové uzavírají sázky zda uteče roku nebo ne.Já si myslím,že ano ,ale musíme si ještě počkat,to bude až za měsíc.Ještě měsíc bude miminko,pak už velký kluk.

Tenhle měsíc mi udělal velkou radost,byl dost líný a nic se mu nechtělo,pěkně to všechno dohonil.ŘÍKÁ MÁMA,TÁTA,DEDA,BABA HAFHAF,JÉÉÉ,MNAM MNAM,NE
pořád je to mazlík,ale už trochu neposeda.jes ním,ale zábava a já už opravdu nemohu říct,žebych se nudila.
MICHÁLEK MÁ UŽ 5 ZOUBKŮ,pátý jsme objevili zrovna včera 29.2.když jsmese chystali plavat.)

Ahooj :-D

tak je mi zase o měsíc víc,tentokrát je to desítka.Pane jo,to je už číslo co:)
Mám dva zoubky,sedím sám a umím se i posadit,jen to lezení,nemůžu mu prostě přijít na chuť,ale jednou snad:)A co, sice nelezu,ale už se sám stavím a mám obrovskou radost když mi nabídnou ruku a já se můžu rozběhnout,to je něco:)
Prý už se ze mě klube osobnost,aby ne,jsem malinko tvrdohlavý,ale většinou mámě podlehnu,prostě to semnou asi umí:) a převážně jsem moc hodnej a mazlím se nebo si sám hraju.
Prý jsem jejich zlato ,já jim ještě ukážu :D
Apetit mám stále stejný,vůbec si nevybírám a už dokonce jím chlebík na kostičky se sýrem,těstoviny a miluju bramborovou kaši s dušenou mrkvičkou a hovězím.

Posledni komentare
01.03.2008 12:25:31: Roztomilá fotečkasmiley${1}

 

oslavili jsme 9.měsíc

A je to tady už je mi 9 měsíců.
Sice ještě nelezu,ÁLE už se o to snažím,občas zvednu prdýlku a nohy si dám pod sebe,prý je to základ a brzy se doberu k tomu lezení
Už si sám sedám,tak prý alespoň něco,mě zatím stačí když se dokutálím kam potřebuji tak na co lezení))

Mám za sebou první kurz plavání a můžu říct,že jsem dobrej,potápím se jako delfínUž se nemůžu dočkat pokračování v lednu
Na štědrý den mi vylezl můj první zoubekA jaká to byla sláva,možná větší než Vánoce samotné.Ty proběhly vcelku v klidu,hodně mě unavily takže před večeří jsem si schrupl mezi hračkami.

K večeři jsem měl bramborový salát

co mi Ježíšek donesl??
Dva houpací koně,kdybyste viděli jak na dřevěným řádím,jezdím bez držení a kdejaký kovboj by se mohl učit)
Mluvícího pejska,hrající domeček-TEN MÁ NEJVĚTŠÍ ÚSPĚCH a spousty ,spousty hraček.TAky dva nočníky ,ale to nevím na co je,zatím.

Michálek má 7

Teda ten čas tak letí,vždyť si to batolecí,bezstarostné období ani neužiju

Máma říká,že jsem jako ještěrka,otáčím se,válím sudy a to nejraději pod gauč,mamka na něm má totiž deku s třásněmi a ty mi tak chutnajííííííí Máma je taková moje HORA buď přes ní koukám jako přes lezecí válec,nebo po ní šplhám víš a víš,nejradši bych jí vlezl až na hlavu,ale ona mě nepustí tak se rozčílím,a hledám si jinou zábavu.Třeba se prohnu v zádech a koukám na telku vzhůru nohama,to se mi vážně líbí,dělám to i na dece,nebo v postýlce,místo abych se otočil na břicho tak se pomalu postavím na hlavu jak se umím prohnout,no a sleduji dění kolem sebe,máma na mě kouká a kroutí hlavou,proč jako?????

Největší legraci mám z komínu,co to je????To vystrčím zadeček tak vysoko,že se skoro převrátím do kotoulu a odstrčím se nohama,tak se pošoupnu o kus dál,nedělám to kvůli hračkám,nebo ,že se chci někam dostat,prostě mě to baví a občas takhle uplazím pěknou štreku.Jen v postýlce pokaždé do něčeho narazím,blbý tyčky!!!

Natahuji se po všem,obzvláště po kytkách,mamka je zatím statečně brání,ale néééé na vždy,jednou je DOSTANU!!!!

Velký úspěch mám jak u holek B-) tak i na plavču,sice jsem pár lekcí vynechal,nějakej rýmovej bacil mě bacil,ale už se potápím a fakt mi to jde ,že by ze mě byl potápěč???To by nebylo špatný.....

Stále jím mámino mlíčko,ale už si taky pochutnám i na něčem jiném,nejvíce na mrkvi,špenátu,brokolici a další zelenině.Co mi tedy nejede je ovoce,jako trošku toho sním,ale fůůůůj už mi to prosím nedávejte!!!Večer se mě máma snaží ošidit kaší,joo to když mi dá mojí oblíbenou meruňkovo rýžovou,to jo,to pak spím i pět hodin,ale jak mi dá banánovou,no fůůůj,tak to má smůlu to se nevyspí)) protože TU já totiž nejííím!!!!

Jsem děsně ukecanej,"prej to holky baštěj" tak trénujuB-) .Vydávám zvuky podobný slabikám huuuu,hmmmm(při jídle,takže asi ham),jediti(jen po ránu-když se koukám na mámu a dloubu jí do očí a nosu),pak se pěkně umím rozčílit a to raději nebudu rozvádět

Moje nejmilejší hračky jsou chrastící,točící a přišel jsem na to jak mačkat tu hubenou žirafu aby na mě pískala,takže jakmile jí dostanu do rukou,nepřestanu jí mačkat do doby než mi jí máma sebere,nebo mě to přestane bavit.

Jsem "průzkumník",zkoumám všechno možný ze všech stran, hračky,tkaničky(joo ty taky miluju,až budu mít zuby budu preferovat dentální nit,už TRÉNUJU),cedulky a noviny,ty rád muchlám a ochutnávám,dost mě zajímá dění v kuchyni a ty blbiny co má máma na ledničce,jo to snad jednou prozkoumám z blízka,zatím mě tam nepustěj:(

JSEM MÁMINO A TÁTOVO ZLATO

Tak zase za měsíc Michálek

6.měsíc

 

Michálek je náš smíšek.Neustále má pusinku v úsměvu,občas se až zajíká a chechtá nahlas.Obzvláště

Michálek je náš smíšek.Neustále má pusinku v úsměvu,občas se až zajíká a chechtá nahlas.Obzvláště pak když na něj děláme zvuky jako zvířátka nebo ho lechtáme..

Chodíme plavčit a moc se mu to líbí,je to malej vodníček.Je pravda,že od té doby je šikovnější:)Sice nám paní doktorka řekla,že je líný,nechce se přetáčet,ale on to dožene,určitě brzy:)

Kromě maminčina mlíčka papá zeleninku a pochutná si i na brokolici nebo špenátu,malej PEPEK NÁMOŘNÍK

K půlročninám a svátku co měl těsně před nimi,dostal židličku na jídlo.Sedí v ní jako král,pěkně papá a dokonce si i hraje.Na konci 6.měsíce se začal přitahovat a zakusovat do tácku,rošťáček jeden malej....

Miška je ruka nenechavá,chvilka nepozornsti a kytka leží na zemi,dokonce i obraz ze zdi se mu podařil shodit.Prostě na co dosáhne to musí ohmatat a ještě lépe strčit do pusinky,nejvíc si pochutnává na ponožkách,bačkůrkách,ale nejvíce miluje tkaničky,šňůrky,třásně...

 

Už je mi 5 měsícůůů

01.09.2007

Ještě měsíc a bude nám půl roku.

Miška se začal chechtat nahlas.Hráli jsme spolu hru hola hop.Já házela balonem a on koukal,najednou se začal tak nahlas smát až já začala smíchy brečet.To je tak nádherný smích!

Vše co dostane poblíž ruky začne ochutnávat a okusovat,na zuby zaděláno ještě nemá,asi to chvilku potrvá než mu vylezou.Ale občas už tovypadá,že lezou,jak vše kouše,slintá a občas je imrzutý a uplakaný.

Je taky moc pořádný,měl plnou postýlku hraček,já uklízela okolo a Miška v postýlce.Neustále lítaly hračky ven,když jsem mu je hodila zpět,tak se usmíval jako ,že on to nebyl.Rošťák.

Když mu podám ruce,okamžitě je v sedu.Moc se mu to líbí,má lepší rozhled,ale vypadá jak Hurvínek,má tak legrační ouška a ještě u toho pokyvuje hlavou,jako na provázkách.když ho něco zaujme tak vykulí očička.prostě je to náš malý Hurvínek.

Má moc rád balon,moc si sním vyhraje.Snaží se ho chytit a zakousnout.

Začal tahat za vlasy a neustále zkoumá obličej ,jakmile se mu objeví někdo v zorném poli.Je to brouček.

První ochutnávka šťávičky z mrkve.Zpočátku mu to moc nechutnalo,ale další dny to pil jako čajík.Umí krásně papat lžičkou,ani toho není tolik okolo,jak tomu u miminek bývá

 

4.měsíc

PASE hříbátka.Objevil ručičky a má je neustále v pusině.Ukazovák a prostředník cumlá jako o život a ještě u toho vydává zvláštní zvuky jako např.kojkojkoj.Máme nové leporelo s říkankami,pokaždé když mu je začnu říkat,začne se smát,mrskat ručkama a kopat nohama.Někdy se mu povede otočit i na bok,obzvlášť když se s něčím pere,například s plínkou nebo chrastítkem.Miluje hrací hrazdu,jakmile jí vidí,natahuje ruce a vypadá jako malý Anakin z hvězdných válek.
Začal pít čajík na prdíky,fenyklový a z hrnečku.Lahev taky nechce.

První dovolená společná byla v Liberecké zoo,cestu tam Miška prospal,ale u vchodu do zoo se vzbudil a viděl žirafy,zebry,vlky,pelikány a plameňáky,pak se najedl a ještě šel na paviány,ty ho tak unavili ,že spal až dokud jsme nešli k autu.

Co jsem uměl ve 2 a 3 měsících

 

Michálek má moc rád když se mu zpívá.Hlavně když se do toho dá tatínek."Já mám koně ,vrané koně......","Když jsem já sloužil to sedmé léto...." skoro pokaždé usne.
Po tom neustálém spaní v prvním měsíci ,přišla změna,
vydrží dvě hodiny před koupáním vzhůru,koupání si moc užíváme všichni tři.
Miška jel na první dlouhou jízdu autem ve druhém měsíci,dá se říci,že auto miluje.Usne ihned jak se sedačka pohne a nejlíp když zazní zvuk našeho děravého výfuku.Stále se nám nedaří ošidit mrňouska dudlíkem,stačí se dotknout rtů a on ví,že to asi nebude moc dobrý,je to gumový,studený a nic z toho neteče!Krom toho,že je takhle vnímavý,tak je i moc šikovný.Brblá,grrrrrrrrr a gggggggggg na celé kolo.Hlavičku udrží už poměrně dlouho,

dělá velké pokroky,začíná se i zvedat na ručičkách,chytá hračky,líbí se mu na bříšku,je to jiný rozhled.Když se tím unaví,položí hlavičku a usne.Jeho nejoblíbenější spaní je právě na tom bříšku.Miminka by na něm spát neměla z důvodu udušení,ale když se hlídají tak to není problém.Dokonce i v kočárku.

Nejkrásnějšími úsměvy moc nešetří.Usmívá se ze spaní a ráno ihned po probuzení.

Michálek byl po celou dobu v porodnici se mnou, na chvilinku jsem ho neopustila,ani první noc,i když sestry mě přemlouvaly,abych si odpočinulaKde pak.jsem maminka a tak si to chci užít od prvních minut.Hlavně mu špatně odsáli plodovou vodu a tak se mi neustále dávil,měla jsem strach.Vyblinkal to až 4den,pak už to bylo dobré.V porodnici na váze shodil pouze 300g,jelikož uměl nádherně sát a tak se mu brzy udělalo mlíčko.Když ho zabalili a daly tatínkovi do náruče,začal zvláštně broukat,drželo ho to až dokud nás nepustili domů.Všichni co nás navštívili to nenechali bez povšimnutí,jen jsme nerozluštili jestli brouká spokojeně nebo nespokojeně.Druhý den se ze spaní začal usmívat,bylo to tak nádherné,nemohla jsem z něho spustit oči.

Když nás pouštěli domů,tak při oblékání zvedl hlavičku,úplně sám,byli jsme z toho v šoku.Zvedání hlavičky mu šlo každým dnem lépe a lépe.Na konci měsíce jí už pár vteřin udržel sám.Nosili jsme ho hodně na rameni,jemu to dělalo moc dobře na bříško.Vůbec netrpěl na koliky.Co ještě moc miloval,když jsme si ho položili na hrudník a on spokojeně chrupkal.

Michálek měl hodně zdravý apetit,jedl po dvou a méně hodinách,ani trošku neblinkal.

Koupání se mu z počátku moc nelíbilo,pokaždé plakal až do rudaOd 3týdne se to změnilo a začal být jako vodník.Žádné koupání ob den,hezky mamko každý den:)

Na první procházku jsme šli hned první den po příchodu domů,jen na půl hodinky.Bylo nádherné počasí tak nám to lékařka dovolila.Dali jsme ho do kočárku a začal plakat,bála jsem se ,že se mu v kočárku nebude líbit,mýlila jsem se.Jen co jsme se rozjeli usl a dospinkával ještě doma.Každý den jsme procházky natahovali o 15minut,až jsme se dostali na dvouhodinové.Njsem začala kojit i venku,tak jsme pokaždé s pláčem utíkali domů,když se blížilo jídlo,ozýval se pokaždé o půl hodinky dřív,asi abych na něj nezapomněla:)je to pokládek.

Na první výlet jsme se vydali hned druhý týden po propuštění domů.Jeli jsme autem navštívit babičku.Když byl v bříšku tak jsme hodně jezdili autem a jemu se to nejspíš líbilo.Jakmile jsem ho dala do auta a nastartovala tak usl a spinkal celou cestu
 
Stránky jsou pro naší rodinu a maminky,které si své mateřství užívají jako já